RC Depronowce   ...i nie tylko ...


wersja z 05-03-2003

 

Startowa / Home Do góry / Up depronowce styropianowe klasyczne inne eksperymenty nieaktualne kołowe i pływające ... znajomych
Pronto III
Mega Pibros
Ptasio
LiteStik
Christen Eagle
LazyBee

cokolwiek o mnie
i o mojej pracy

(poza modelarstwem RC)

 

 

DEPRON RULEZ

depronowce001.jpg (12883 bytes)

Messenger, Pronto II i LiteStik na korcie

O tym, czym jest Depron (nazwa handlowa jednej z form spienionego polistyrenu) i jakie może mieć zastosowanie dowiedziałem się z grupy dyskusyjnej pl.rec.modelarstwo

Na tych stroniczkach chciałbym pokazać kilka zdjęć zdalnie sterowanych obiektów latających, niekiedy dumnie nazywanych modelami samolotów) wykonanych przeze mnie z Depronu (i nie tylko). A właściwie nie z Depronu (bo Depron to nazwa handlowa, zastrzeżona przez producenta), a z jego odpowiednika, kupionego w markecie budowlanym OBI. 

UWAGA - nie pytaj o Depron, ani o Polypron. Ew. możesz zapytać obsługę o Climapor, ale też masz małe szanse na sukces. Szukaj samodzielnie - w stoiskach z tapetami i panelami podłogowymi. Zerknij koniecznie tu.

Na początku istnienia tych stron (w styczniu 2001) proponowałem obejrzenie lekkiego latającego skrzydła (w archiwum) i prostej delty (w archiwum). Ale od tego czasu stroniczki się nieco rozrosły i teraz jest już kilka następnych: dwupłat   - "ćwierćmakieta" ;o) Sperry Messengera (w archiwum), kolejna wersja latającego skrzydła (w archiwum), model z zestawu - LiteStik, następna wersja latającego skrzydła - Pronto III, modele sentymentalne - Wicherek i Gołąb (w archiwum), depronowy model do figlowania na dworzu: Ptasio i jego wersja szybowcowa (na zbocze) oraz wersja wzmocniona.

A ponieważ zabrałem się już za fotografowanie - to jeszcze inne obiekty latające - takie jak np. mój oswojony kaczor Duffy i bardziej klasyczne obiekty latające też tu umieściłem.

KONIECZNIE (zwłaszcza jeśli korzystasz z szybkiego łącza) zajrzyj do filmów (jeśli z wolniejszego - zajrzyj do filmów specjalnie dla modemowców ;o).

This site is a member of WebRing. To browse visit here.

Zimowy sezon 2000/2001 pod dachem uznaliśmy za zamknięty 20.04.2001. Poniżej fotka "pożegnalna" - piloci i ich maszyny ... Teraz jednak niektóre z depronowców latają na dworzu.

indoor01.jpg (20311 bytes)

foto (c) Jarek Frączak 2001

A w roku 2002 zamknięcie sezonu zimowego odbyło się przez "rozmycie" ;o) zatem nie było fotki pożegnalnej. Za to w sezonie letnim całkiem dużo depronowców pojawia się na Polach Wilanowskich, co mnie oczywiście bardzo cieszy. Praktycznie co tydzień zwolennicy depronu spotykają się też na Polach Mokotowskich - głównym organizatorem tych spotkań jest Adam.

A w czasie Zlotu Modelarzy Internautów w Pile we wrześniu 2002 (zobacz np. realacje na stronach Andrzeja, Krzysztofa i organizatorów - grupy z Chodzieży) udało mi się kilka osób zachęcić do depronu w czasie warsztatów, w trakcie których w ciągu 1,5 godziny wykonałem "od zera" Pibrosa i z sukcesem oblatałem go.